کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

انگین آکیورک

 

انگین آکیورک Engin Akyürek (متولد 12 اکتبر 1981) بازیگر و نویسنده ترک است. آکیورک حرفه بازیگری خود را در سال 2004 آغاز کرد. او به دلیل بازی در بسیاری از مجموعه‌ ها و فیلم‌ های مورد تحسین به عنوان یکی از موفق‌ ترین و پردرآمدترین بازیگران ترکیه شناخته می‌ شود.

 

آکیورک هیچ آموزش رسمی برای بازیگری، تئاتر یا صفحه نمایش ندیده بود. با این حال، او علاقه‌مند به نوشتن و دراما بود. قبل از شرکت در مسابقه تلویزیونی ترکیه‌نین ییلدیزلاری (ستارگان ترکیه) برای بازیگری، او از دانشکده تاریخ دانشگاه آنکارا فارغ‌ التحصیل شد. او یکی از ستارگان این مسابقه بود که در کنار برن سات، که بعدها یکی از معروف‌ترین بازیگران سریال‌های ترکیه شد، حضور داشت.

 

نقش او به عنوان عمر در کارا پارا عشق منجر به برنده شدن جایزه بهترین بازیگر در جشنواره بین‌ المللی درام سئول (2015) و نامزدی بهترین اجرا توسط یک بازیگر در جوایز امی اینترنشنال شد. از آثاری با نقش آفرینی وی می توانه به فیلم خدا به همراهت Godspeed 2022، سریال Black Money Love 2014-2015، سریال Runaway 2022-2023، سریال اسم من فرح است My Name Is Farah 2023 و… اشاره کرد.

 

.

list