کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

جودی کومر

 

جودی کومر Jodie Comer ( زادهٔ 11 مارچ 1993) یک بازیگر انگلیسی است. کومر که در لیورپول به دنیا آمده و بزرگ شده است، کار خود را در یک قسمت از The Royal Today در سال 2008 آغاز کرد. او با حضور در سریال خاطرات چربی دیوانه من و دکتر فاستر شهرت یافت و برای بازی در مینی سریال درام سیزده مورد تحسین قرار گرفت.

 

از سال 2018 تا 2022، او در نقش قاتل اجتماعی‌ پاتیک ویلانل در سریال جاسوسی کشتن حوا ایفای نقش کرد و برنده جایزه تلویزیونی آکادمی بریتانیا و جایزه امی تایم شد. او برای بازی در نقش دستیار مراقبت های بهداشتی در فیلم تلویزیونی Help، جایزه تلویزیونی آکادمی بریتانیا را به دست آورد. کومر اولین حضور خود را در تئاتر وست اند در نمایشنامه تک زن سوزی میلر Prima Facie در سال 2022 انجام داد که جایزه تئاتر ایونینگ استاندارد و جایزه لارنس اولیویه را برای او به ارمغان آورد. پس از انتقال آن به تئاتر برادوی در سال 2023، او برنده جایزه تونی شد.

 

او در 11 سالگی بازیگری را در یک مدرسه نمایشی محلی آخر هفته به نام CALS در منطقه بل ویل لیورپول آغاز کرد و از طریق همین مدرسه بود که در سال 2006 وارد جشنواره هنرهای نمایشی لیورپول در تالار سنت جورج شده و مقام اول را به دست آورد. از دیگر آثار با نقش آفربنی وی می توان به فیلم سینمایی پایانی که از آن شروع می کنیم The End We Start From 2023، فیلم سینمایی آخرین دوئل The Last Duel 2021، فیلم Free Guy 2021، سریال Killing Eve 2018-2022، فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker 2019 و… اشاره کرد.

 

list