کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

سارا شاهی

 

سارا شاهی Sarah Shahi با عنوان اصلی آهو جهانسوز شاهی (زادهٔ ۱۰ ژانویه ۱۹۸۰) بازیگر آمریکایی است. وی در در یولس، تگزاس به دنیا آمد و بزرگ شد. خانواده پدرش دو سال قبل از انقلاب ۱۳۵۷، ایران را ترک کردند. شاهی پس از شنیدن آهنگی به نام «سارا» در کلاس دوم، سارا را به نام خود انتخاب کرد زیرا توسط سایر کودکان در مورد نام تولدش، آهو تحقیر می‌شد. شاهی در دبیرستانی ترین در رشته انگلیسی و تئاتر، تحصیل کرد. او در سال 2005 رتبه نودم فهرست صد زن جذاب در مجله ماکزیم را از آن خود کرد.

 

هنگامی که به عنوان بازیگر جانبی در مجموعه فیلم دکتر تی و زنان (2000) کار می کرد، با کارگردانی رابرت آلتمن آشنا شد.  وی او را تشویق کرد که به هالیوود برود و به عنوان یک هنرپیشه فعالیت کند. بدین ترتیب شاهی در سریال Supernatural (2005)، سریال درام ماوراء الطبیعه CW به ایفای نقش پرداخت. ازدیگر اثار وی میتوان به Alias ​​(2001) و  Showtime، The L Word (2004) که در فصل دوم آن به آن پیوست اشاره کرد.  او بیشتر به خاطر نقش «سامین شاو» در سریال Person of Interest (2011) شناخته شده است. او در این فیلم نقش یک مامور سیا را ایفا می‌کند. شاهی در سال 2022 در فیلم اکشن “بلک آدم Black Adam” ایفای نقش کرده است.

 

 

list