کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

صوفیا بوتله

 

صوفیا بوتله Sofia Boutella (زادهٔ ۳ آوریل ۱۹۸۲) رقصنده، مدل و هنرپیشهٔ الجزایری فرانسوی است. او دختر خواننده و نوازندهٔ موسیقی جاز الجزایری به نام سافی بوتله است. عمده شهرت او به علت حضور در تبلیغات نایکی است. او آموزش رقص کلاسیک را در ۵ سال آغاز کرد و در سال ۱۹۹۲ که ۱۰ سال بیشتر به همراه خانواده‌اش الجزایر را ترک و به فرانسه مکان کرد. بوتلا در سن 17 سالگی با طراح رقص مشهور اسپانیایی بلانکا لی تمرین میکرد. بدین ترتیب بود که در فیلم و برنامه های تلویزیونی و همچنین در تبلیغات و تورهای کنسرت در نمایش های رقص حضور یافت.

 

او در موزیک ویدئوهای خوانندگانی همچون مدونا، آشر، نی یو، ریانا، کریس براون، جمیروکوای و مایکل جکسون ایفای نقش کرده است. صوفیا فارغ‌التحصیل کالج موسیقی برکلی نیز می باشد. در سال 2014، پس از 12 سال فعالیت به عنوان یک رقصنده، بوتلا به دنبال حرفه بازیگری رفت. وی در ابتدا از دادن تست بازیگری برای نقش‌های اصلی اجتناب می‌کرد و می‌خواست نقش‌های مکمل را بازی کند تا از بازیگران با تجربه‌تر یاد بگیرد. در سال 2015 او در اولین فیلم مهم خود، Kingsman: The Secret Service ظاهر شد. یک سال بعد در Star Trek Beyond ظاهر شد که در 22 ژوئیه 2016 منتشر شد.

 

بوتله برای بازی در فیلم‌های Climax و “2024 Rebel Moon – Part Two: The Scargiver” شناخته شده است. او نقش شخصیت اصلی Eva را در فیلم درام StreetDance 2 (2012)، و دنباله آن StreetDance 3D (2010) ایفا کرده است. وی هم اینک در حال بازی در سریال “اس ای اس: قهرمانان سرکش SAS: Rogue Heroes” می باشد.

 

list