کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

سیروس میمنت

 

سیروس میمنت (زادهٔ ۴ خرداد ۱۳۳۸) با نام کامل سیروس میمنت رنجبر، بازیگر و فیلمنامه‌نویس ایرانی است. او اغلب در آثار کمدی، ایفای نقش کرده‌ است. سیروس میمنت دست به قلم هم است و او را به عنوان نویسنده هم می شناسند. سیروس میمنت در سال ۱۳۷۶ با نقش آفرینی در مجموعه همه فرزندان من مقابل دوربین تلویزیون قرار گرفت و این نخستین تجربه جدی او محسوب می شود. او بعد از آن در سال ۱۳۷۶ با بازي در فیلم معجزه خنده وارد دنیای سینما شد و توانست بر پرده سینما نیز حضور پیدا کند.

 

سیروس میمنت در اغلب مجموعه های طنز خاطرانگیز مانند «متهم گریخت»، «خانه به دوش»،«سه دونگ، سه دونگ»،«پنچری»، « گسل» و “نون خ 1397” به ایفای نقش پرداخته است. از جمله اثار سینمایی وی مبتوان به فیلم‌های معجزه خنده (۱۳۷۵) و فوتبالی‌ها (۱۳۸۹) اشاره کرد.

 

وی در ۲۴ فروردین ۱۳۹۶ با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ثبت نام کرد اما توسط شورای نگهبان قانون اساسی واجد شرایط برای حضور در رقابت انتخابات نشد.

 

list