کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

فی ژیانگ

 

فی ژیانگ Fei Xiang (معروف به کریس فیلیپس) بازیگر، نماد پاپ و خواننده چینی آمریکایی است. وی در زمینه تئاتر و موسیقی به زبان انگلیسی و چینی فعالیت داشته است. ژیانگ یکی از بزرگترین ستاره های موسیقی محبوب چین در دهه 1980 بوده است. وی برادر کوچکتر آنیا فیلیپس است. ژیانگ که در تایپه از پدری آمریکایی و مادری چینی اهل پکن به دنیا آمد، دوران کودکی خود را در تایپه گذراند. او که به زبان انگلیسی و چینی ماندارین مسلط بود، از مدرسه آمریکایی تایپه فارغ التحصیل شد و در سال 1978 وارد دانشگاه استنفورد شد. وی پس از نقل مکان به شهر نیویورک و حضور در مدرسه تئاتر در سال 1981 به تایوان بازگشت تا حرفه بازیگری را دنبال کند.

 

ژیانگ در نقش شخصیت شرور  فیلم فانتزی چینی پوست نقاشی شده: رستاخیز هنرنمایی کرده است. او در سال 2012 روی فرش قرمز جشنواره فیلم کن ظاهر شد. وی در سال 2016 در یک فیلم نادر دیگر ظاهر شد و با بازیگر افسانه‌ای چینی گونگ لی در شاه میمون 2 همبازی شد. این فیلم یک موفقیت بزرگ بود و بیش از 185 میلیون دلار در باکس آفیس چین به دست آورد. در سال 2019، اعلام شد که وی نقش پادشاه ژو شانگ را در مجموعه فیلم‌های حماسی “Fengshen Trilogy” بر عهده خواهد داشت. اولین فیلم از این سه گانه با عنوان “آفرینش خدایان 1: پادشاهی طوفان ها Creation of the Gods I: Kingdom of Storms” در 20 ژوئیه 2023 اکران شد.

 

list