کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

لتیشیا رایت

 

لتیشیا رایت Letitia Wright (زاده 31 اکتبر 1993) یک هنرپیشه اهل گویان – بریتانیا است. وی در جرج تاون پایتخت کشور گویان به دنیا آمد. زمانی که او هفت سال داشت خانواده او به لندن مهاجرت کردند و او در لندن به تحصیل پرداخت. او در سال ۲۰۱۱ و با بازی در چند سریال انگلیسی فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد.  او کار خود را با نقش‌های مهمان در مجموعه‌های تلویزیونی Top Boy، Coming Up، Chasing Shadows، Humans، Doctor Who و Black Mirror آغاز کرده است. وی برای دومی نامزد جایزه Primetime Emmy شده است. رایت سپس برای بازی در فیلم سرود شهری در سال 2015 به موفقیت دست یافت.

 

در سال 2018 او برای بازی در نقش شوری در فیلم Black Panther از دنیای سینمایی مارول به شهرت جهانی رسید. او در فیلم‌های Avengers: Infinity War (2018)، Avengers: Endgame (2019) و “پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه Black Panther: Wakanda Forever (2022)” این نقش را تکرار کرد. او در سال 2019 جایزه BAFTA Rising Star را از آن خود کرد. او همچنین در مجموعه تبر کوچک استیو مک کوئین ظاهر شد که نامزدی جایزه ستلایت را برای او به ارمغان آورد. رایت در 1 فوریه 2023 دکترای افتخاری هنر و ادبیات دانشگاه گویان را دریافت کرد.

 

list