کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کارا الخالده

 

کارا الخالده Karra Elejalde‎ (متولد 10 اکتبر 1960)بازیگر و فیلمساز اسپانیایی است. وی حرفه بازیگری خود را با حضور در تئاتر آغاز کرده است. پس از ساخت اولین فیلم بلند خود با ایفای نقش در فیلم 1987 A los cuatro vientos، به سینما روی آورد. وی در سال 2014 جایگزین بنیتو پوچینو در نقش مورتادلو در Mortadelo y Filemón contra Jimmy el Cachondo (2014) شد. او بازی در نقش کولدو را در Ocho apellidos vascos بر عهده داشته است. وی این نقش را در Ocho apellidos catalanes (2015) تکرار کرد. با این حال پس از موفقیت هر دو فیلم، تایید کرد که دنباله‌های بعدی حضور پیدا نخواهد کرد.

 

الخالده در طی بیست و پنجمین دوره جوایز گویا در سال 2011، جایزه گویا برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به دست آورد. از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته‌ است می‌توان به شهد پرتقال، ۱۰۰ متر، جهش به پوچی، راهنمای عشق چندنفره برای مبتدیان، ذیبا، زمین، سوئیس کوچک، سنجاب قرمز، ۱۸۹۸، آخرین مردان ما در فیلیپین،کیسه هوا و “زیر صفر below zero 2021” اشاره کرد.

 

list