کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کارن شیلا گیلان بازیگر اسکاتلندی است. او بیشتر به خاطر بازی در نقش ایمی پوند، در سریال علمی-تخیلی دکتر هو (۲۰۱۳–۲۰۱۰) که به خاطر آن جوایز و نامزدی‌های متعددی را دریافت کرد، شناخته شد. از نقش‌های اولیه او در سینما می‌توان به بازی در فیلم هیجانی رانده‌شده (۲۰۱۰) و فیلم کمدی-عاشقانه پایان ناخوشایند (۲۰۱۳) اشاره کرد. وی زمانی که در بریتانیا بود به اجرا روی صحنه نیز می‌پرداخت.

گیلان با بازی در نقش کیلی راسل در فیلم ترسناک آکیولوس (۲۰۱۳) که اولین موفقیت تجاری او در ایالات متحده بود، به هالیوود منتقل شد و پس از آن در سریال کمدی سلفی از ای‌بی‌سی نقش اول را ایفا کرد. او سپس در فیلم‌های ابرقهرمانی دنیای سینمایی مارول، بازی کرد که باعث شهرت جهانی‌اش شد؛ وی شخصیت نبیولا را در فیلم‌های نگهبانان کهکشان (۲۰۱۴)، نگهبانان کهکشان بخش ۲ (۲۰۱۷)، انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (۲۰۱۸)، انتقام‌جویان: پایان بازی (۲۰۱۹)، ثور: عشق و تندر (۲۰۲۲) و فیلم رو به اکران نگهبانان کهکشان بخش ۳ (۲۰۲۳) به تصویر کشیده‌است. گیلان همچنین به خاطر ایفای نقش شخصیت روبی راندهاوس در فیلم‌های جومانجی: به جنگل خوش آمدید (۲۰۱۷) و جومانجی: مرحله بعدی (۲۰۱۹)، نقش سم در فیلم اکشن میلک شیک باروتی (۲۰۲۱) و نقش دوگانه او در فیلم علمی-تخیلی دوگانه (۲۰۲۲) مورد تحسین قرار گرفته‌است.

list