کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کارن گیلان

 

کارن گیلان Karen Gillan با عنوان کامل کارن شیلا گیلان (زادهٔ ۲۸ نوامبر ۱۹۸۷) بازیگر و فیلمساز اسکاتلندی است. او به خاطر فعالیت خود در فیلم و تلویزیون بریتانیا، به‌ویژه برای بازی در نقش امی پاند در مجموعه علمی تخیلی Doctor Who (2010-2013) شهرت یافت. او همچنین در نمایشنامه جان آزبورن به نام شواهد غیرمجاز (2011) ظاهر شده است. گیلان با بازی در نقش کیلی راسل در فیلم ترسناک “چشم Oculus (2013)” به هالیوود منتقل شد و پس از آن در سریال کمدی ABC Selfie (2014) نقش اول را بازی کرد.

 

او سپس در فیلم‌های ابرقهرمانی دنیای سینمایی مارول از جمله نگهبانان کهکشان (۲۰۱۴)، نگهبانان کهکشان بخش ۲ (۲۰۱۷)، انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (۲۰۱۸)، انتقام‌جویان: پایان بازی (۲۰۱۹)، ثور: عشق و تندر (۲۰۲۲) و فیلم رو به اکران نگهبانان کهکشان بخش ۳ (۲۰۲۳) حضور داشته است. گیلان همچنین به خاطر ایفای نقش شخصیت روبی راندهاوس در فیلم‌های جومانجی: به جنگل خوشید (۲۰۱۷) و جومانجی: مرحله بعدی (۲۰۱۹)، نقش سم در فیلم اکشن میلک شیک باروتی (۲۰۲۱) و نقش دوگانه او در فیلم علمی-تخیلی دوگانه (۲۰۲۲) مورد تحسین قرار گرفته‌ است.

 

گیلان برنده جوایز متعددی از جمله یک جایزه امپایر و یک جایزه منتخب نوجوانان شده است. جدای از بازیگری، او نقدهای مثبتب را به دلیل حضورش به عنوان بازیگر، نویسنده و کارگردان در فیلم مهمانی هنوز ادامه دارد (۲۰۱۸) به دست آورده است. وی همچنین به خاطر وجهه عمومی و فعالیتشدر رابطه با خودکشی مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

list