کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کیرا نایتلی

 

کیرا نایتلی Keira Knightly با نام کامل کیرا کریستینا نایتلی (زادهٔ ۲۶ مارس ۱۹۸۵) یک هنرپیشه انگلیسی است. او که به‌خاطر کار در فیلم‌های مستقل و پرفروش شناخته می‌شود، جوایز متعددی را از جمله نامزدی دو جایزه اسکار، سه جایزه بفتا، سه گلدن گلوب و یک جایزه لارنس اولیویه را دریافت کرده است. نایتلی که در لندن در خانواده بازیگران ویل نایتلی و شارمن مک دونالد متولد شد، در سن شش سالگی در تبلیغات و فیلم های تلویزیونی کار کرد. پس از ایفای نقشی کوچک در جنگ ستارگان: اپیزود اول – تهدید شبح (1999)، موفقیت در زمانی برایش حاصل شد که در نقش یک فوتبالیست پسر بچه در فیلم «مثل بکهام» (2002) بازی کرد. او با بازی در نقش الیزابت سوان در مجموعه فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب (2003–2007، 2017) به شهرت جهانی دست یافت.

 

نایتلی برای ایفای نقش الیزابت بنت در فیلم غرور و تعصب (2005) نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد. او طی چند سال بعدی در چندین فیلم دیگر از جمله کفاره (2007)، دوشس (2008)، روش خطرناک (2011) و آنا کارنینا (2012) هنرنمایی کرد. نایتلی با بازی در نقش جوآن کلارک در بازی تقلید (2014) به فیلم های تاریخی بازگشت و نامزدی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را به دست آورد. او در ادامه به عنوان شخصیت اصلی در کولت (2018) و روزنامه نگار لورتا مک لافلین را در فیلم “آدمکش بوستون Boston Strangler 2023” ایفا کرد. او با جیمز رایتون موسیقیدان ازدواج کرده است که از او دو دختر دارد.

 

list