کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کایل چندلر

 

کایل چندلر Kyle Martin Chandler، (متولد ۱۷ سپتامبر ۱۹۶۵) یک بازیگر آمریکایی است. چندلر به خاطر نقش اریک تیلور در سریال پنج‌شنبه شب نورانی (۲۰۰۶-۲۰۱۱) تحسین‌شده‌است؛ او برای بازی در این نقش نامزد جوایز متعددی شد و در سال ۲۰۱۱ برای اجرایش در فصل نهایی این برنامه، جایزه امی زمان برتر بهترین بازیگر اصلی در یک سریال درامی را برای خود از طرف صنعت تلویزیون برداشت.

 

چندلر با بازی در فیلم تلویزیونی ساکت پیروز: داستان چارلی ودمایر (۱۹۸۸) وارد عرصهٔ بازیگری شد و نقش اصلی او در سریال تلویزیونی Homefront (۱۹۹۱-۱۹۹۳) بود. این موضوع به نقش اصلی گری هابسون در سریال شبانگاهی ابتدایی (۱۹۹۶-۲۰۰۰) ادامه یافت، که به او منجر به دریافت جایزه ساتورن بهترین بازیگر تلویزیونی شد. نقش‌های تلویزیونی دیگر او شامل سیتکام What About Joan؟ (۲۰۰۱) و درام حقوقی The Lyon’s Den (۲۰۰۳)، هر دوی آنها کوتاه‌مدت، و ظاهری مورد تحسین در درام پزشکی Grey’s Anatomy بود، که منجر به نامزدی اولین جایزه امی برای چندلر شد. از دیگر اثار او می توان به فیلم نخستین انسان First Man 2018 اشاره کرد.

 

list