کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کریستینا ریچی

 

کریستینا ریچی Christina Ricci (زادهٔ ۱۲ فوریهٔ ۱۹۸۰) یک هنرپیشه اهل ایالات متحده آمریکا است. ریچی که به خاطر بازی در شخصیت‌های غیرمعمولشناخته می‌شود، بیشتر در تولیدات مستقل فعالیت می‌کند. با این حال در آثار باکس آفیس متعددی نیز ظاهر شده است او برنده جوایز گلدن گلوب، انجمن بازیگران سینما و نامزد جایزه Primetime Emmy شده است. ریچی اولین تجربه سینمایی خود را در سن 9 سالگی در فیلم پری دریایی (1990) انجام داد. وی پس از آن در نقش ونزدی در خانواده آدامز (1991) و دنباله آن، ایفای نقش کرد.

 

وی در 17 سالگی، با طوفان یخ (1997) وارد پروژه‌های بزرگسالان شد. در تلویزیون، ریچی نقش لیزا بامپ را در فصل آخر آلی مک‌بیل (2002) بازی کرد و در سال 2006 در سریال Grey’s Anatomy نقش مهمی را دریافت کرده و برای آن نامزدی جایزه امی را دریافت کرد. ریچی از سال 2021 در سریال Yellowjackets از شوتایم نقش میستی کویگلی را بر عهده گرفته است. او در سال 2010 اولین تجربه بازیگری خود را در برادوی در نمایش Time Stands Still بر عهده گرفت.

 

از دیگر آثار وی میتوان به پری‌های دریایی (۱۹۹۰)، راه سخت (۱۹۹۱)،  باشگاه گورستان (1993)، کسپر (1995)، حال و آینده (۱۹۹۵)، جویندگان طلا: راز کوه خرس (۱۹۹۵)، سیمپسون‌ها (۱۹۹۶)،حرامزاده خارج از کارولینا (1996)، پایان پادشاهان بلند مرتبه (۱۹۹۶)، گربه جاسوس (۱۹۹۷)، طوفان یخ (۱۹۹۷)، بوفالو ۶۶ (۱۹۹۸)، پیکر (1998)، دنیای مالکوم (۲۰۰۲)، میراندا (۲۰۰۲)، هیولا (۲۰۰۳)، ناله مار سیاه،  پنلوپه (۲۰۰۶)، “ونزدی Wednesday 2022” و “ماتریکس 4 رستاخیز 2021 The Matrix Resurrections” اشاره کرد.

 

list