کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کیفر ساترلند

 

کیفر ساترلند Kiefer Suterland با نام کامل کیفر ویلیام فردریک دمپسی جورج روفوس ساترلند (زادهٔ ۲۱ دسامبر ۱۹۶۶) هنرپیشه و موسیقی‌دان کانادایی است. او بیشتر به خاطر بازی در نقش جک بائر در سریال درام فاکس با عنوان 24 (2001–2010، 2014) شناخته شده است. وی برای این نقش یک جایزه امی، یک جایزه گلدن گلوب، دو جایزه انجمن بازیگران و دو جایزه ستلایت را دریافت کرده است. ساترلند اولین نقش اصلی خود را در درام کانادایی The Bay Boy (1984) دریافت کرد که نامزدی جایزه جن را برای او به ارمغان آورد.

 

او از آن زمان تا به حال فعالیت سینمایی موفقی داشته است و در فیلم هایی مانند “تایرون را شبیه سازی کردند They Cloned Tyrone“، “محاکمه نظامی شورش کین The Caine Mutiny Court-Martial 2023“، آزادراه (1996)، زمانی برای کشتن (1996)، شهر تاریک (1998)، “باجه تلفن Phone Booth 2002“، مالیخولیا (2011) و “پومپی Pompeii” حضور یافته است. ساترلند به پیاده‌روی مشاهیر هالیوود و پیاده‌روی مشاهیر کانادا راه یافته است و جایزه یک عمر دستاورد جشنواره فیلم زوریخ را از آن خود کرده است.

 

list