کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

گرچن کوربت

 

گرچن کوربت Gretchen Corbett (زاده ۱۳ اوت ۱۹۴۵) بازیگر و کارگردان تئاتر آمریکایی است. او عمدتاً برای نقش‌هایش در تلویزیون، به‌ویژه به‌عنوان وکیل بث داونپورت در سریال NBC The Rockford Files شناخته می‌شود. وی همچنین به‌ عنوان بازیگر صحنه تئاتر در برادوی حرفه‌ای پربار داشته است. او که بومی اورگان و نوه سناتور آمریکایی هنری دبلیو کوربت است، زندگی اولیه خود را در کمپ شرمن و پورتلند گذراند، جایی که از مدرسه کاتلین گابل فارغ التحصیل شد. کوربت در دانشگاه کارنگی ملون تحصیل کرده است. او در برادوی در پس از باران (1967) و چهل قیراط (1968) در نقش های اصلی در کنار جولی هریس ظاهر شد.

 

او همچنین در خارج از برادوی در نقش اصلی ایفیگنیا در Aulis (1968) و در نقش جوآن لا پوسل در هنری ششم شکسپیر در تئاتر دلاکورت سنترال پارک در سال 1970 روی صحنه رفت. کوربت اولین فیلم بلند خود را در کمدی Out of It (1969) انجام داد و پس از آن در فیلم ترسناک بیایید جسیکا را تا مرگ بترسونیم (1971) نقش مکمل را ایفا کرد.  از دیگر فیلم‌ها یا مجموعه‌های تلویزیونی که وی در آن‌ها نقش داشته است می‌توان به کارآگاه راکفورد، آرواره‌های شیطان و “خوک 2021 Pig” اشاره نمود.

 

list