کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

درام در واقع یک سری داستان با ساختار یا موقعیت های زندگی است که چالش های شخصیت های واقعی را با خودشان، با دیگران و یا با نیروهای طبیعت به تصویر می کشاند. یک فیلم دراماتیک به ما انسان ها را در بهترین حالت، بدترین حالت و در هر چیزی ما بین این دو حالت را نشان می دهد. هر یک از انواع تایپ های موضوع محور دارای پلات های گوناگونی هستند. فیلم های دراماتیک شاید یکی از بزرگترین ژانر فیلم محسوب شود. به این دلیل که آنها طیف گسترده ای از فیلم ها را شامل می شوند.

قالب های درام

قالب های ژانر درام اغلب شامل مشکلات کنونی، بیماری های اجتماعی و مشکلات و نگرانی ها و بی عدالتی هایی مانند: بی عدالتی های نژاد پرستانه، سواستفاده از قدرت، اعتیاد به الکل، اختلاف طبقاتی، نابرابری جنسیتی، بیماری های ذهنی، سواستفاده از موقعیت اجتماعی، خشونت در برابر زنان و دیگر موضوعات و مسائل حساس حال حاضر در جامعه.

این فیلم ها به شکل موفقی توجه ها را به مسائل با استفاده از علاقه مندی های محلی موضوع جلب کردند. اگرچه فیلم های دراماتیک اغلب به شکل واقع گرایانه و حقیقی با مشکلات اجتماعی رو به رو می شوند. فیلم های دراماتیک اغلب به صراحت و واقع گرایانه با مسائل اجتماعی برخوردند. گرایش به سمت هالیوود به ویژه در دوران های  اولیه سانسور بود. به این ترتیب اجتماع و نهاد ها را بی گناه اعلام می کند. در نهایت مسائل را بر عهده فردی می گذارد که اغلب به خاطر تجاوزات خود مجازات می شود.

معنای کلمه درام(Drama)

کلمه درام یک کلمه یونانی به معنای انجام دادن محسوب می شود. این به دنبال آن می آید که درام ( در معنای هنری خود) همیشه همراه با مفاهیمی مانند: اجرا، عمل، بازیگران و صحنه همراه است.

این ژانر شامل مدل های مختلف مانند بخش تراژدی، کمدی و … می شود.

list