کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

آشا محرابی

 

آشا محرابی (فرزند اسماعیل محرابی بازیگر سینما و تلویزیون) در 31 مرداد 1352 در تهران متولد شد. او دوره کارشناسی خود را در رشته مترجمی زبان انگلیسی و دوره کارشناسی ارشد خود را در رشته روابط بین‌ الملل از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز فارغ‌ التحصیل شد. لازم به ذکر است که آشا فارغ‌التحصیل فیلمسازی از کانادا نیز می باشد.

 

آشا هم‌ زمان با تحصیلات دانشگاهی‌اش، به کانون هنری حمید سمندریان پیوست و فارغ‌ التحصیل بازیگری و کارگردانی از کانون سمندریان شد. او با بازی در سریال آئینه، در سال 1364 کار بازیگری خود را آغاز کرد. در سال 1374، با قبولی در آزمون اداره کل نمایش به عرصه نمایش های رادیویی وارد شد.

 

وی به عنوان بازیگر، کارگردان و نویسنده در صنعت تئاتر فعالیت داشته و در اثراتی همچون خسیس، خانهٔ برنارد آلبا، سه خواهر، زیرگذر سقاخانه، و … به ایفای نقش پرداخته است. از کارهای تلویزیونی او می توان به سریال هشت و نیم دقیقه 1394، همه چیز آنجاست، چرخ فلک، شرم، بچه محل، مسافران شهر و… اشاره کرد.

list