کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

اد اونیل

 

اد اونیل Ed O’Neill (متولد 12 آپریل 1946) یک بازیگر و کمدین آمریکایی است. نقش‌ های او شامل آل باندی در سریال موفق ازدواج… با بچه ها بر روی شبکه فاکس می‌ باشد که برای آن دو بار برای جایزه گلدن گلوب نامزد شد. او همچنین در مجموعه وینز ورلد، جایانت‌ های کوچک، پریفونتین، گردآورنده استخوان و سگ‌ های خورشید ظاهر شده‌ است.

 

اد صداپیشگی برای مجموعه فیلم‌ های ورک آیت رالف و انیمیشن در جستجوی دوری 2016 Finding Dory را نیز انجام داده‌ است. اونیل در دبیرستان ارسولین تحصیل کرد و در آنجا فوتبال بازی می‌کرد. او برای گرفتن بورس فوتبال به دانشگاه اوهایو رفت. جایی که در رشته تاریخ تحصیل کرد و عضو فراچند دلتا دلتا فراتر از اوجاین شد. او دانشگاه را پس از سال دوم ترک کرد. وی اعتراف می‌کند که بیشتر وقت خود را در بازی‌ های ورزشی و مهمانی‌ ها صرف کرده‌ است.

 

از دیگر آثار با نقش آفرینی وی می توان به شکارچی استخوان The Bone Collector 1999، خانواده مدرن Modern Family 2009-2020، سگ های خورشید Sun Dogs 2017، اطرافیان Entourage 2015، سریال John from Cincinnati 2007 ،سریال Twenty Good Years 2006 و… اشاره کرد.

 

list