کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

امانوئل بئار

 

امانوئل بئار Emmanuelle Béart (متولد 14 آگوست 1963) بازیگر ، کارگردان و نویسنده فرانسوی است. او در بیش از 60 فیلم و مجموعه تلویزیونی از سال 1972 تا کنون ایفای نقش کرده است. وی هشت بار نامزد جایزه سزار بوده و برای فیلم منون دو سورس (1986) جایزه سزار بهترین بازیگر نقش مکمل را از آن خود کرد.

 

در دوران نوجوانی، او در نقش‌ های کوچکی در تلویزیون ظاهر شد. پس از فارغ‌ التحصیلی از کالج بین‌ المللی ماری دو فرانسه در مونترال، به فرانسه بازگشت و در یک مدرسه تئاتر در پاریس تحصیل کرد. در سال 1986 با نقش خود در فیلم فرانسوی مانون دو سورس مقابل ایو مونتاند که نقش دختر انتقام‌جو را بازی می‌کند به شهرت رسید.

 

برای این نقش، او جایزه سزار بهترین بازیگر نقش مکمل را در سال 1987 برنده شد. از دیگر آثار با نقش آفرینی وی می توان به فیلم سینمایی ماموریت غیر ممکن Mission: Impossible 1996، هشت زنان 8 Women 20002، فیلم جهنم Hell 1994، نلی و آقای آرنو Nelly & Monsieur Arnaud 1995، مسافران شب و… اشاره کرد.

 

list