کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

ندرو کلمنت سرکیس زادهٔ ۲۰ آوریل ۱۹۶۴ بازیگر و فیلم‌ساز انگلستانی است. او برای نقش‌آفرینی از طریق ضبط حرکت و تصویر تولیدشده توسط کامپیوتر شهرت دارد؛ از نقش‌های برجسته‌اش می‌توان به گالوم در سه‌گانهٔ ارباب حلقه‌ها (۲۰۰۱–۲۰۰۳) و هابیت: یک سفر غیرمنتظره (۲۰۱۲)، کینگ کونگ در فیلم هم‌نام ۲۰۰۵ و پیشوای عالی اسنوک در فیلم‌های جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد (۲۰۱۵) و جنگ ستارگان: آخرین جدای (۲۰۱۷) اشاره کرد. او یکی از پرفروش‌ترین بازیگران تاریخ است و نقش‌آفرینی‌هایش از طریق این فناوری مورد تحسین منتقدان قرار گرفته‌است. او برای بازیگری ضبط حرکت برندهٔ یک جایزهٔ امپایر و دو جایزهٔ ساترن شده‌است.

سرکیس در سال ۲۰۲۰ جایزهٔ سهم برجسته بریتانیا در سینما را دریافت کرد. او نقش کلا را در فیلم‌های دنیای سینمایی مارول متشکل از انتقام‌جویان: عصر اولتران (۲۰۱۵) و پلنگ سیاه (۲۰۱۸) را ایفا کرده‌است. همچنین نقش آلفرد پنی‌ورث را در فیلم بتمن (۲۰۲۲) ایفا کرد است. سرکیس فعالیت کارگردانی را اولین بار با فیلم نفس بکش (۲۰۱۷) تجربه کرد و بعد از آن فیلم‌های موگلی: افسانه جنگل (۲۰۱۸) و ونوم: بگذارید کارنیج بیاید (۲۰۲۱) را کارگردانی کرده‌است.

list