کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

اندی سمبرگ بازیگر و کمدین آمریکایی زاده ۱۸ اوت ۱۹۷۸ است. او در سال ۲۰۰۱ میلادی گروه سه‌نفرهٔ طنز د لنلی آیلند را پایه‌گذاری کرد و از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ در برنامهٔ تلویزیونی پخش زنده شنبه شب به عنوان مجری حضور یافت و برای آن برندهٔ جوایزی از جمله گلدن گلوب و امی شده‌است. او همچنین بخاطر بازی در نقش جیک پرالتا در سریال بروکلین ناین ناین شناخته میشود.
سمبرگ با نوازنده جوانا نیوسام ازدواج کرده‌است. او زمانی خود را «یک ابرطرفدار» وی توصیف می‌کرد. آنها در یکی از کنسرت‌های او ملاقات کردند.سمبرگ پس از پنج سال آشنایی، در فوریه ۲۰۱۳ به او پیشنهاد ازدواج داد و آنها در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۳ در بیگ‌سور، کالیفرنیا، با هم ازدواج کردند همکار او ست مایرز به عنوان ساقدوش داماد حضور داشت.در مارس ۲۰۱۴، سمبرگ و نیوسام املاک مورکرست را در منطقه بیچوود کنیون، در لس آنجلس، کالیفرنیا خریداری کردند.آنها همچنین خانه ای در دهکده غربی در شهر نیویورک دارند.این زوج تولد دخترشان را در اوت سال ۲۰۱۷ اعلام کردند.

list