کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

رایان گاسلینگ

 

رایان گاسلینگ Ryan Thomas Gosling، (متولد ۱۲ نوامبر ۱۹۸۰) یک بازیگر کانادایی است. او به عنوان یک بازیگر برجسته در فیلم‌های مستقل و فیلم‌های بزرگ استودیویی شناخته می‌شود و فیلم‌های او در سراسر جهان بیش از ۲ میلیارد دلار فروخته شده اند. گاسلینگ جوایز مختلفی را دریافت کرده است، از جمله جایزه گلدن گلوب، و نامزدهایی برای سه جایزه اسکار و دو جایزه فیلم بریتانیا.

 

گاسلینگ در سن ۱۳ سالگی با برنامهٔ کانال دیزنی به نام کلوپ موش‌های میکی (۱۹۹۳-۱۹۹۵) به شهرت رسید و به سایر برنامه‌های سرگرمی خانوادگی دیگر، از جمله آیا از تاریکی می‌ترسیدید؟ (۱۹۹۵) و Goosebumps (۱۹۹۶) هم پیوست. نقش برجسته‌اش در فیلم The Believer (۲۰۰۱)، که در آن به عنوان یک نئونازی یهودی ظاهر می‌شود، و او به شهرت در فیلم درام عاشقانهٔ The Notebook (۲۰۰۴) دست یافت. وی در درام‌های مستقل مورد تحسین Half Nelson (۲۰۰۶)، که برای جایزه اسکار بهترین بازیگر نامزد شد؛ Lars and the Real Girl (۲۰۰۷)، و Blue Valentine (۲۰۱۰) نیز ایفای نقش کرده است.

list