کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

رضا کیانیان

 

رضا کیانیان زاده ۲۹ خرداد ۱۳۳۰ بازیگر سینما، تئاتر، تلویزیون و نویسنده ایرانی است. وی در سال ۱۳۵۵ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر فارغ‌التحصیل شد. کیانیان فعالیت در سینما را از سال ۱۳۶۸ با حضور در فیلم تمام وسوسه‌های زمین ساخته حمید سمندریان آغاز کرد. آژانس شیشه‌ای نقطه اوج حضور وی در سینما است. وی برای بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر نقش دوم مرد جشنواره فجر را برای خود به ارمغان آورده است.

 

از جمله آثار تلویزیونی وی میتوان به نقش جمشید در سریال شلیک نهایی به کارگردانی محسن شاه‌محمدی و نقش یک روحانی در سریال کیف انگلیسی اشاره کرد. برجسته‌ترین کار کیانیان در تلویزیون بازی وی در سریال مختارنامه در نقش عبدالله بن زبیر، خلیفه بزرگ زبیری در مکه است. وی یکی از بازیگران ثابت مجموعه تلویزیونی وکلای جوان نیز بوده‌ است.

 

همسر او هایده قراچه داغی، خواهرزاده سهراب سپهری است. کیانیان علاوه بر فعالیت‌های هنری و بازیگری به فعالیت‌های دیگری همچون عکاسی و مجسمه سازی نیز مشغول است.

 

list