کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

ریکی جِروِیز متولد ۲۵ ژوئن ۱۹۶۱ کمدین، بازیگر، کارگردان، تهیه‌کننده، نویسنده، مجری رادیو و موسیقیدان انگلیسی است.
جرویز شهرت اصلی خود را از سریال تلویزیونی اداره و سپس سیاهی‌لشکر، که هر دو را با استفن مرچنت کارگردانی کرده بود کسب کرد. جرویز ستاره فیلم‌های هالیوودی شهر متروکه، اختراع دروغ، ماپت‌ها و شب در موزه بوده‌است. او در در تورهای کمدی استندآپ شرکت کرده، کتاب پرفروش فلنیمال را نوشته و به همراه استیون مرچنت و کارل پیلکینگتون پردانلودترین پادکست دنیا تا سال ۲۰۰۹ به نام ریکی جرویز شو را اجرا کرده‌است.
او هفت جایزه سینمایی بفتا، سه جایزه گلدن گلوب، دو جایزه امی، پنج جایزه کمدی بریتانیایی و یک نامزدی جایزه انجمن بازیگران نمایش دریافت کرده‌است. در سال ۲۰۱۰ او در لیست ۱۰۰ فرد تأثیرگذار جهان قرار گرفت.
ریکی جرویز اولین فرد انگلیسی بود که بعد از ۱۴ سال مجری مراسم جوایز گلدن گلوب در سال ۲۰۱۰ شد، او مراسم گلدن گلوب سال‌های ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ نیز به‌عنوان میزبان انتخاب شد. وی تا به امروز در چندین فیلم سینمایی و تلویزیونی بازی و تعدادی را خود کارگردانی کرده است. از جمله آخرین آثار تلویزیونی وی به نام پس از مرگ در ژانر کمدی سیاه در مارس ۲۰۱۹ از شبکه نت‌فلیکس منتشر شد. ساخت این مجموعه تلویزیونی برای فصل سوم تمدید شد. وی در برنامه‌های مختلفی اعلام کرده است که خداناباور است.
وی یک گربه به نام پیکل (به فارسی به معنای خیارشور) دارد که پست های زیادی درباره او در اینستاگرامش به اشتراک میگذارد.

list