کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

سالی هاوکینز

 

سالی هاوکینز Sally Hawkinz با عنوان اضلی سیسیلیا هاوکینز (زاده 27 آوریل 1976) یک هنرپیشه انگلیسی است که کار خود را بر روی صحنه تئاتر آغاز کرد و سپس وارد سینما شد. او جوایز متعددی از جمله جایزه گلدن گلوب و نامزدی دو جایزه اسکار و دو جایزه اسکار فیلم بریتانیا را از آن خود کرده است. پس از فارغ التحصیلی از آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک، کار خود را به عنوان بازیگر صحنه در تولیداتی مانند رومئو و ژولیت (در نقش ژولیت)، هیاهوی زیادی درباره هیچ، و رویای یک شب نیمه تابستان آغاز کرد.

 

اولین نقش مهم او در فیلم همه یا هیچی مایک لی در سال 2002 بود. او به همکاری با لی ادامه داد و در فیلم Vera Drake (2004) در نقش مکمل ظاهر شد. وی در فیلم Happy-Go-Lucky (2008) نقش اول را بر عهده گرفت که برای آن چندین جایزه دریافت کرد. او برای بازی در نقش الیسا اسپوزیتو در فیلم فانتزی The Shape of Water (2017)، تحسین منتقدان را برانگیخت و نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد. هاوکینز در سال 2021 در فیلم “اسپنسر 2021 Spencer” ظاهر شد. او همچنین در لندن در اثاری در برادوی و تئاتر رویال کورت بر روی صحنه ظاهر شد.

 

list