کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

ساندرا اوه

 

ساندرا اوه Sandra Oh از پدر و مادری کره ای در حومه اتاوا در نپئان، انتاریو، کانادا متولد شد. پدرش، اوه جونسو، یک تاجر، و مادرش، اوه یانگ نام، یک بیوشیمیدان است. ساندرا کار خود را به عنوان یک رقصنده باله آغاز کرد و در نهایت در مدرسه تئاتر ملی مونترال به تحصیل درام پرداخت. او در ادامه در تئاتری (انتاریو) از دیوید مامت “Oleanna” بازی کرد و به عنوان شخصیت اصلی در برنامه تلویزیونی کانادایی The Diary of Evelyn Lau (1994) ظاهر شد. وی بیش از 1000 متقاضی را برای این نقش شکست داد.

 

فهرست جوایز او شامل جایزه طلای بهترین بازیگر زن در جشنواره بین‌المللی برنامه‌های سمعی و بصری ۱۹۹۴ در کن، دو جایزه جن (اسکار کانادا)، یک جایزه کیبل آس، یک جایزه جهانی تئاتر و یک جایزه انجمن بازیگران سینما می‌شود. در سال 2003، او با الکساندر پین، نویسنده و کارگردان ازدواج کرد و اولین فیلم مشترک آنهاSideways (2004) برنده اسکار شده است. اوه، بیشتر به خاطر حضور در سریال آناتومی گری مشهور است که نقش کریستینا یانگ را ایفا کرده‌ است. وی در سال 202 صداپیشگی انیمیشن “شاگرد ببر The Tigers Apprentice 2024” را بر عهده داشته است.

 

list