کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

سلما هایک

 

سلما هایک Salma Hayek زاده ۲ سپتامبر ۱۹۶۶ بازیگر، مدل و تهیه‌کننده مکزیکی-آمریکایی است. او کار خود را در مکزیک با ایفای نقش در ترزا (1989-1991) و همچنین درام عاشقانه Midaq Alley (1995) آغاز کرد. وی در ادامه با حضور در فیلم هایی مانند Desperado (1995)، از غروب تا طلوع (1996)، غرب وحشی وحشی (1999) و Dogma (1999) جایگاه خود را در هالیوود تثبیت کرد. او در سال ۲۰۰۲ با بازی در نقش فریدا کالو، نقاش شهیر مکزیکی، توانست در جشنواره‌های زیادی از جمله اسکار، بفتا و گلدن گلوب نامزد دریافت جایزه شود.

 

این فیلم توجه منتقدان را به سمت خود جلب کرد و یک موفقیت مهم تجاری بود. هایک با بازی در این فیلم برنده دی‌تایم جایزه امی شد. او همچنین برای فیلم معجزه مانودلا جایزه امی را دریافت کرده است. از دیگر آثار او می‌توان به بزرگ‌شده‌ها (۲۰۱۰)، گربه چکمه‌پوش (۲۰۱۱)، بزرگ‌شده‌ها ۲ (۲۰۱۳)، قصه قصه‌ها (۲۰۱۵)، محافظ مزدور (۲۰۱۷)، سعادت (bliss) (۲۰۲۱) و “جاودانگان Eternals 2021” اشاره کرد. هایک صداپیشگی انیمیشن “گربه چکمه پوش Puss in Boots 2011” و  “گربه چکمه‌پوش: آخرین آرزو 2022 Puss in Boots: The Last Wish” را بر عهده داشته است.

 

list