کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

سلنا ماری گومز زاده ۲۲ ژوئیه ۱۹۹۲ خواننده و بازیگر آمریکایی است. گومز در تگزاس به دنیا آمد و بزرگ شد. او فعالیت بازیگری خود را با حضور در مجموعهٔ تلویزیونی کودکانه بارنی و دوستان (۲۰۰۲–۲۰۰۴) آغاز کرد. گومز در دوران نوجوانی برای بازی در نقش الکس روسو در مجموعهٔ تلویزیونی جادوگران محله ویورلی (۲۰۰۷–۲۰۱۲) از شبکهٔ دیزنی به شهرت رسید.
گومز در کنار فعالیت تلویزیونی، در چندین فیلم از جمله یک داستان سیندرلایی دیگر (۲۰۰۸)، برنامه حفاظت از پرنسس (۲۰۰۹)، جادوگران محله ویورلی: فیلم (۲۰۰۹)، رامونا و بیزوس (۲۰۱۰)، مونته کارلو (۲۰۱۱)، تعطیلات بهاری (۲۰۱۲)، گریز (۲۰۱۳)، اصول مراقبت (۲۰۱۶) و مرده‌ها نمی‌میرند (۲۰۱۹) نیز ظاهر شده‌است. او در فیلم یک روز بارانی در نیویورک (۲۰۱۹) ساختهٔ وودی آلن و مجموعهٔ تنها کشتار درون ساختمان (۲۰۲۱) ایفای نقش کرده‌است و گویندگی شخصیتی در فرنچایز هتل ترانسیلوانیا (۲۰۱۲–اکنون) را نیز بر عهده داشته‌است.
گومز سه آلبوم با بند پیشین خود، سلنا گومز و سین، منتشر کرده‌است که هر سه آلبوم در جایگاه ده رتبهٔ برتر جدول بیلبورد ۲۰۰ قرار گرفته‌اند و از انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریکا گواهی‌نامهٔ فروش طلا کسب کرده‌اند: ببوس و بگو (۲۰۰۹)، سالی بدون باران (۲۰۱۰) و وقتی خورشید غروب می‌کند (۲۰۱۱). او علاوه بر فعالیت با این بند، سه آلبوم استودیویی انفرادی نیز منتشر کرده‌است—رقص ستاره‌ها (۲۰۱۳)، احیا (۲۰۱۵) و کمیاب (۲۰۲۰)—که هر سه آلبوم در جایگاه نخست جدول بیلبورد ۲۰۰ قرار گرفته‌اند.شماری از تک‌آهنگ‌های گومز از جمله «دل اونی رو که بخواد می‌خوادش»، «خوش به حالت»، «همون عشق قدیمی»، «نمی‌تونم خودمو کنترل کنم»، «دیگه با هم حرف نمی‌زنیم» و «اون من نیستم» در جایگاه ده رتبهٔ برتر جدول بیلبورد هات ۱۰۰ ایالات متحده قرار گرفته‌اند. همچنین ترانه «تو را از دست دادم تا خودم را دوست داشته باشم» نخستین تک‌آهنگ گومز است که به رتبهٔ نخست جدول بیلبورد هات ۱۰۰ رسیده‌است.
در سال ۲۰۱۷، بیلبورد گزارش داد که گومز بیش از هفت میلیون آلبوم و ۲۲ میلیون تک‌آهنگ در سراسر جهان به فروش رسانده‌است. گومز افتخارات گوناگونی دریافت کرده و در سال ۲۰۱۷ به عنوان زن سال مجلهٔ بیلبورد یاد شد.او دنبال‌کننده‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی دارد و تا چندین سال در صدر بیشترین شخص دنبال‌شده در اینستاگرام بود. از دیگر فعالیت‌های گومز می‌توان به خط تولید لوازم آرایش، خط تولید لباس، خط تولید کیف دستی، خط تولید عطر اشاره کرد. او با سازمان‌های خیریه گوناگونی همکاری کرده‌است و در ۱۷ سالگی به عنوان سفیر یونیسف منصوب شد.

list