کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

سیلویو اورلاندو

 

سیلویو اورلاندو Silvio Orlando (زاده 30 ژوئن 1957) یک هنرپیشه ایتالیایی است. اورلاندو در ناپل به دنیا آمد و بزرگ شد، جایی که بازیگری را در تئاتر در سال 1976 آغاز کرد. او اولین فیلم خود را در سال 1988 با ایفای نقش مکمل در کمدی Kamikazen: Last Night in Milan به کارگردانی گابریله سالواتورس انجام داد. از آن زمان او چندین بار با سالواتورز و همچنین با دیگر کارگردانان ایتالیایی مانند نانی مورتی، دانیله لوچتی و کارلو مازاکوراتی همکاری کرده است. برادرزاده او فرانچسکو براندی نیز بازیگر و نمایشنامه نویس است.

 

اورلاندو در طول دوران حرفه‌ای خود هفت بار نامزد جایزه دیوید دی دوناتلو برای بهترین بازیگر مرد شده است. وی در سال 2006 برای بازی در فیلم The Caiman اثر مورتی برنده این جایزه شد. اورلاندو در سال 2008 برای بازی در فیلم پدر جیووانا برنده جام ولپی بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم ونیز شد. در خارج از ایتالیا، او بیشتر برای بازی در نقش کاردینال وویلو مکر در سریال تلویزیونی پاپ جوان (2016) و دنباله آن پاپ جدید (2020) که هر دو توسط پائولو سورنتینو ساخته شده اند، شناخته شده است.

 

از آثار او میتوان به متیلدا (۱۹۹۰)، نیروانا (۱۹۹۷)، آوریل (۱۹۹۸)، اتاق پسر (۲۰۰۱)، نور چشمانم (۲۰۰۱)، شورای مصر (۲۰۰۲) و “درون قفس 2021 The Inner Cage” اشاره کرد.

 

list