کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

شیوا راجکومار

 

شیوا راجکومار Shiva Rajkumar (متولد ناگاراجو شیوا پوتاسوامی؛ 12 ژوئیه 1962) بازیگر، تهیه کننده فیلم و مجری تلویزیونی هندی است که عمدتاً در سینمای کاننادا فعالیت می کند. او در بیش از سه دهه فعالیت حرفه ای خود، در بیش از 125 فیلم در کانادا فعالیت داشته و جوایز متعددی را از جمله چهار جایزه فیلم ایالتی کارناتاکا، چهار جایزه فیلم فیر جنوب و شش جایزه فیلم بین المللی جنوب هند را دریافت کرده است.

 

شیوا راجکومار پسر ارشد دکتر راجکومار است. او توسط طرفدارانش به شیوانا معروف است. وی اولین تجربه نمایشی خود را با بازی در سری سرینیواسا کالیانا (1974) به عنوان یک هنرمند کودک انجام داد. شیوا راجکومار پس از فارغ التحصیلی با مدرک لیسانس شیمی، فعالیت سینمایی خود را در سن 24 سالگی با بازی در نقش اصلی فیلم آناند (1986) آغاز کرد. بازی او در آناند جایزه سینما اکسپرس بهترین بازیگر مرد را برایش به ارمغان آورد.

 

او سپس این حرفه را با Ratha Sapthami (1986) و Manamacchida Hudugi (1987) دنبال کرد. هر دو فیلم از نظر تجاری موفق بودند و لقب قهرمان هت تریک را برای او به ارمغان آوردند. از دیگر اثار او میتوان به Samyuktha ،Ranaranga، Aasegobba Meesegobba، رهبر بزرگ، کشتن ویراپان، ام، جوگایا، خلافکار و “شبح Ghost 2023” اشاره کرد.

 

 

list