کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

علیرضا کمالی

 

علیرضا کمالی (زادهٔ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۵۹) بازیگر ایرانی است. وی فارغ التحصیل رشته بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. کمالی بیشتر برای بازی در فیلم‌های نفس (۲۰۱۷)، لحظه گرگ و میش (۲۰۱۹)، یازده ۶۰ (۲۰۲۰) و “تک تیرانداز 1399” شهرت دارد. وی پس از ایفای نقش رضا پروانه در مجموعه پوست شیر ​​(2022–2023) شهرت و تحسین گسترده منتقدان را به دست آورد و برای بازی خود جایزه حافظ را دریافت کرد.

 

وی در زمینه نمایش عروسکی نیز سابقه فعالیت در حوزه هنری تهران را داشته است. به گونه‌ای که پس از سه سال همکاری با این مرکز به عنوان بهترین بازیگر مرد نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقدس انتخاب و معرفی شد. اولین تجربه بازیگری کمالی‌ با بازی در نقش شمایل علی اکبر در سریال ثارالله شکل گرفت. حضور وی برای اولین بار در عرصه سینما و تلویزیون، در سال ۱۳۸۲ و در سریال شیخ بهایی به کارگردانی شهرام اسدی می‌باشد که وی به عنوان دستیار کارگردان فعالیت می‌نمود. او در سال ۱۳۸۷ در فیلم سینمایی ملک سلیمان ایفای نقش کرد که با نقدهای مثبتی همراه بود.

 

list