کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

فابین فرانکل

 

فابین فرانکل Fabien Frankel با نام کامل فابین جوزف فرانکل زادهٔ ۶ آوریل ۱۹۹۴ هنرپیشهٔ اهل بریتانیا است. او برای بازی در نقش سِر کریستون کول در سریال تلویزیونی خاندان اژدها (۲۰۲۲) از اچ‌بی‌او شناخته شده‌ است. فرانکل در بیمارستان چلسی و وست مینستر در غرب لندن از بازیگر انگلیسی مارک فرانکل و مدیر تبلیغات فرانسوی-ایتالیایی کارولین بسون متولد شد. مادربزرگ پدری او از یک خانواده یهودی از هند و عراق بوده و خانواده پدربزرگ پدری او مهاجران یهودی از لهستان و روسیه به شرق لندن بوده اند. پدر فرانکل در دو سالگی در یک تصادف جاده ای درگذشت.

 

فرانکل یک دوره پایه‌ای یک ساله را در آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک گذراند و سپس در سال ۲۰۱۷ با مدرک لیسانس هنر در بازیگری از آکادمی موسیقی و هنرهای نمایشی لندن فارغ‌التحصیل شد. کار فرانکل روی صحنه از سال ۲۰۱۷ در تئاتر چیرینگ کراس آغاز شد. او نخستین بازی خود را در سال ۲۰۱۹ در فیلم کمدی رمانتیک کریسمس پیشین انجام داد. وی در همان سال به عنوان نقش اصلی ت در «پلیس آبی نیویورک» از شبکه ای‌بی‌سی ظاهر شد.  فرانکل در فیلم کمدی مستقل ونیز در سپیده‌دم (۲۰۲۲) نیز نقش‌آفرینی کرده‌ است.

 

list