کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

فریا آلن زادهٔ ۶ سپتامبر ۲۰۰۱یک هنرپیشه انگلیسی است که بیشتر برای بازی در نقش پرنسس سیریلا سینترا در مجموعه تلویزیونی ویچر شناخته می‌شود.

آلن در آکسفوردشر، انگلستان متولد شد. او از سن ۱۲ سالگی در تئاتر بازی می‌کرد و از نقش‌های وی می‌توان به راپانزل در سالن تئاتر آکسفورد اشاره کرد. در سال ۲۰۱۷ او در فیلم‌های کوتاه پرنده آبی و درخت کریسمس ساخته مگ کمپبل، و کاپیتان فیرس توسط کای آکسماچر ظاهر شد. در سال ۲۰۱۸ او در اپیزود “Carry Tiger to Mountain of the US of” در مجموعه تلویزیونی در بدلندز نقش جوانی مینروا را ایفا کرد.

در اکتبر سال ۲۰۱۸ اعلام شد که او نقش اصلی سیری، توله شیر سینترا را در سریال ویچر نتفلیکس در کنار هنری کویل در نقش گرالت از ریویا، و آنیا چالوترا در نقش یِنیفر از ونگربرگ بازی خواهد کرد. او همچنین در نقش مری در کنار بازیگرانی همچون ریف اسپال و النور تاملینسون برای مینی‌سریال بی‌بی‌سی تحت عنوان جنگ دنیاها انتخاب شد، که براساس رمان جنگ دنیاها به قلم اچ. جی. ولز ساخته شده‌است.

list