کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

فوندا اریئیت

 

فوندا اریئیت Funda Eryiğit (زاده ۶ نوامبر ۱۹۸۴) یک هنرپیشه اهل ترکیه است. وی اصالتا اهل صامسون، بافرا است. فوندا پس از اتمام تحصیل در دبیرستان آناتولی وارد دانشگاه استانبول شد و در رشته روابط بین‌الملل و سپس از کنسرواتوار دولتی دانشگاه استانبول در رشته تئاتر فارق التحصیل شد. فوندا در سال ۲۰۱۲–۲۰۱۳ در تالار شهر استانبول در نمایش «سکوت» ایفای نقش کرد.

 

وی در سال ۲۰۱۳ به‌خاطر بازی در این نمایش در هجدهمین جشنواره صدری آلیشیک تئاتر و سینما جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد و همچنین در ۱۷مین جشنواره تئاتر افیفه (Afife) نامزد دریافت بهترین بازیگر زن شد. او با بازی در مجموعه تلویزیونی کارادایی در نقش بلگین توره توانایی‌های خود را به چالش کشید. از جمله آثار وی میتوان به بازی در سریال محبوب Canım Ailem و سریال کمدی İstanbul’un Altınları، سریال جنایی Uçurum و فیلم دلهره آور “خفه کردن 2023 Chokehold” اشاره کرد. او پس از بازی در نقش اسرا در مجموعه Gecenin Kraliçesi محبوبیت بین المللی پیدا کرد.

 

list