کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

لشک لیخوتا

 

لشک لیخوتا Leszek Lichota (زاده 17 اوت 1977) یک بازیگر لهستانی است که بیشتر برای بازی در نقش گرزگورز در سریال لهستانی Na Wspólnej شناخته شده است. در سال 2002، او از آکادمی ملی هنرهای دراماتیک در ورشو فارغ التحصیل شد و شروع به اجرا در تئاتر لهستانی پوزنان کرد. او اولین حضور خود در تئاتر را در نقش نانی سیربانغ در نمایشنامه هملت وتوری رومن جاورسکی انجام داد. وی همچنین در سریال های تلویزیونی محبوبی مانند Na Wspólnej و Prawo Agaty ظاهر شده است. لیخوتا در سال 2011 برای بازی در فیلم لینچ نامزد جایزه زبیگنیو سیبولسکی شد.

 

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن ها نقش داشته‌ است می‌توان به طاقت بیاور، تله، خبرچینان، از روی عشق، محکوم، سیل، ژنرال نیل، هوس‌های امپراتور، خودِ زندگی، کربلا، موج جرم و جنایت، پرستار کودک، مرز، قانون حقیقی، کارآگاهان جنایی، پدر متیو، دوران افتخار، ۳۹ و نیم، بدن مسیح، هتل ۵۲، در خیابان سپولنی و “عشق فراموش شده Forgotten Love 2023” اشاره کرد.

 

list