کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

لورن باکال

 

لورن باکال Lauren Bacall با نام کامل بتی جوآن پرسک (۱۶ سپتامبر ۱۹۲۴ – ۱۲ اوت ۲۰۱۴) هنرپیشه اهل ایالات متحده آمریکا بوده است. او به عنوان بیستمین ستاره زن بزرگ سینمای کلاسیک هالیوود توسط موسسه فیلم آمریکا انتخاب شد و در سال 2009 جایزه افتخاری آکادمی را برای قدردانی از سهم او در عصر طلایی فیلم های سینمایی دریافت کرد. او به دلیل جذابیت، حضور پر شور و صدای متمایز خود معروف بود. باکال یکی از آخرین ستاره های بزرگ بازمانده از عصر طلایی سینمای هالیوود بوده است.

 

باکال کار خود را به عنوان مدل برای آژانس والتر تورنتون آغاز کرد. وی اولین فیلم خود را در سن 20 سالگی در مقابل همسر آینده‌اش همفری بوگارت در فیلم داشتن و نداشتن (1944) بر عهده گرفت. او نقش اصلی زن را در فیلم نوشته شده بر باد (1956) به تصویر کشید که یکی از فیلم های مهم داگلاس سیرک محسوب می شود. وی در هارپر (1966)، قتل در قطار سریع السیر شرق (1974) و تیرانداز (1976) هنرنمایی کرد.

 

باکال در سال ۱۹۷۹ کتاب زندگینامه‌اش را تحت عنوان روی پای خودم منتشر کرد. از دیگر آثار وی میتوان به فیلم‌های “تولد 2009“، Misery (1990)، Dogville (2003)، تولد (2004)، و دوبله انگلیسی انیمیشن‌های Howl’s Moving Castle و “ارنست و سلستین 2012 Ernest & Celestine” اشاره کرد.

 

 

list