کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

مریل استریپ

 

مریل استریپ Mary Streep با نام کامل مری لوئیز استریپ (زاده 22 ژوئن 1949) یک هنرپیشه آمریکایی است. او که به خاطر تطبیق پذیری اش معروف است، به عنوان “بهترین بازیگر زن نسل خود” توصیف شده است. او در طول چهار دهه فعالیت حرفه‌ای خود جوایز متعددی را دریافت کرده است، از جمله این موارد می توان به رکورد 21 نامزدی جایزه اسکار و رکورد 33 نامزدی جایزه گلدن گلوب اشاره کرد. استریپ اولین بازی خود را در سال 1975 در فیلم Trelawny of the Wells انجام داد و سال بعد نامزدی جایزه تونی را برای 27 واگن پر از پنبه و خاطره دو دوشنبه دریافت کرد.

 

در سال 1977، او اولین تجربه فیلم بلند خود را در جولیا انجام داد. وی اولین جایزه پرایم تایم امی خود را در سال 1978 برای مینی سریال هولوکاست و اولین نامزدی اسکار خود را برای شکارچی گوزن در همان سال دریافت کرد. او جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای بازی در نقش یک همسر مشکل دار در فیلم کرامر علیه کرامر (1979) دریافت کرد و پس از آن جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را برای بازی در نقش یک بازمانده از هولوکاست در فیلم انتخاب سوفی (1982) از آن خود کرد. او در طول دهه های 1980 و 1990 به کسب جوایز و تحسین منتقدان برای کارهای سینمایی خود ادامه داد.

 

پرزیدنت باراک اوباما مدال ملی هنر را در سال 2010 و مدال ریاست جمهوری آزادی را در سال 2014 به او اعطا کرد. او در سال 2017 جایزه گلدن گلوب سیسیل بی دمیل را دریافت کرد. استریپ در سال 1998 یک ستاره در پیاده روی مشاهیر هالیوود دریافت کرد. از جمله آثار وی می توان به “بخشنده 2014 The Giver” اشاره کرد.3

 

list