کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

میا واشیکوفسکا متولد ۱۴ اکتبر ۱۹۸۹ یک بازیگر استرالیایی است. او کارش را با فیلم‌های کوتاه شروع کرد. او پس از بازی در فیلم آلیس در سرزمین عجایب تیم برتون که یک میلیارد دلار فروش کرد، به بازیگری برجسته تبدیل شد. وی در فیلم‌های جین ایر، خستگی ناپذیر، آلبرت نوبز و قله‌ای به رنگ خون نیز بازی کرده است.
او در استرالیا به دنیا آمد و بزرگ شد، فرزند وسط خانواده‌است. یک خواهر بزرگتر از خود و یک برادر کوچکتر از خود دارد. مادرش عکاس لهستانی و پدرش یک عکاس استرالیایی است. در ۱۹۸۹، خانواده‌اش تصمیم گرفتند به لهستان مهاجرت کنند زیرا مادرش آنجا بورسیه شده بود که مجموعه‌ای از تجربیاتی که از مهاجرت به استرالیا بدست آورده بود را منتشر کند. در آن زمان میا هشت سال داشت. خانواده‌اش همچنین در این مدت به کشورهایی مثل آلمان، فرانسه و روسیه نیز سفر کرده بودند.

او یادگیری باله را از سن هشت سالگی شروع کرد و وقتی که چهارده ساله شد هفته‌ای ۳۵ ساعت تمرین می‌کرد تا بتواند تمام وقت به مدرسه برود در واقع در همین زمان بود که تصمیم گرفت باله را ترک کند زیرا فشار زیادی که برای زیبایی اندامش تحمل می‌کرد، به اعتماد نفسش لطمه می‌زد.
او با اینکه از اجرا بیزاری داشت ولی هم‌زمان به بازیگری علاقه نشان می‌داد زیرا فکر می‌کرد توسط بازیگری می‌تواند به نقص‌های بشری پی ببرد. در اوقات فراغتش یک عکاس حریص است. اغلب برای عکاسی به سفر می‌رود و همچنین وقتی در صحنه بازی حضور دارد از خودش عکس می‌گیرد. میا در این رابطه طی مصاحبه‌ای که با مجلهٔ تایمز داشت عنوان کرد: «ما این پرسپکتیو فوق‌العاده را به عنوان یک بازیگر در مقابلمان می‌بینیم. دوست دارم به همه نشان دهم وقتی به من خیره می‌شوند من آن زمان چه چیزی را می‌بینم».

list