کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

پاتریک جرج کانسیداین زادهٔ ۵ سپتامبر ۱۹۷۳بازیگر، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس انگلیسی است. او غالباً با فیلم‌ساز شین مدوز همکاری داشته‌است و در اوایل دههٔ ۲۰۰۰ با بازی در فیلم‌های مستقل به شهرت رسید. او جوایز مختلفی از قبیل دو جایزهٔ فیلم بفتا و یک شیر نقره‌ای کسب کرده‌است.

اولین حضور برجستهٔ کانسیداین در سینما مربوط به بازی در اتاقی برای رومئو براس (۱۹۹۹) بود و نقش اصلی‌اش را در آخرین چاره (۲۰۰۰) ایفا کرد. او در اوایل دههٔ ۲۰۰۰ برای نقش‌های برجسته‌ای که در در آمریکا (۲۰۰۳) و تابستان عشقی من (۲۰۰۴) داشت به شهرت رسید. او در سال ۲۰۰۴ فیلم‌نامهٔ کفش‌های مرد مرده را نوشت و در آن ایفای نقش کرد که در مراسم امپایر برایش برندهٔ جایزهٔ بهترین بازیگر مرد بریتانیا شد.

کانسیداین در تلویزیون نقش‌های اصلی چندین محصول را ایفا کرده که شامل پلوتونیم-۲۳۹ (۲۰۰۶) می‌شود. او نقش‌های مکملی در مجموعهٔ جنایی پیکی بلایندرز (۲۰۱۶) و مینی‌سریال‌های تریلر بیگانه (۲۰۲۰) و وحشت روز سوم (۲۰۲۰) داشت. او در سال ۲۰۲۲ نقش اصلی مجموعهٔ درام فانتزی خاندان اژدها را ایفا کرد که با استقبال بالایی مواجه شد.

list