کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کریستین اسکات توماس

 

کریستین اسکات توماس Kristin Scott Thomas (زاده ۲۴ مه ۱۹۶۰) یک هنرپیشه بریتانیایی است. وی پنج بار نامزد جایزه بفتا و نامزد جایزه اولیویه شده است. او برای حضور در فیلم بیمار انگلیسی (1996) نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شده است. اسکات توماس اولین تجربه بازیگری خود را در زیر ماه گیلاس (1986) انجام داد. از کارهای او می توان به ماه تلخ (1992)، ماموریت: غیرممکن (1996)، پارک گاسفورد (2001)، پیشخدمت (2006) و به هیچ کس نگو (2007) اشاره کرد. او در سال 2003 نشان امپراتوری بریتانیا (OBE) را از آن خود کرد. وی در سال 2005 توسط دولت فرانسه به عنوان یک شوالیه لژیون d’honneur انتخاب شد.

 

وی از سال ۱۹۸۴ میلادی تاکنون مشغول به فعالیت بوده‌ است. از جوایز وی می توان به بفتای بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم چهار عروسی و یک تشییع جنازه در سال ۱۹۹۴ و کاندیدای بفتای بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم بیمار انگلیسی در سال ۱۹۹۶ اشاره کرد. از دیگر آثار وی می توان به انتقام شیرین (۱۹۹۸)، قلب تصادفی (۱۹۹۹)، زندگی به عنوان یک خانه (۲۰۰۱)، گاسفورد پارک (۲۰۰۱)، مراقبت از مامان (۲۰۰۵)، رنگ‌هراسی (۲۰۰۵)، بدل (۲۰۰۶)، واکر (۲۰۰۷)، به هیچ‌کس نگو (۲۰۰۷)، دختر دیگر بولین (۲۰۰۸)، اعترافات یک معتاد به خرید (۲۰۰۹)،فلیبگ (۲۰۱۹) و “اسب های آهسته Slow Horses” اشاره کرد.

list