کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کلسی گرامر

 

کلسی گرامر Allen Kelsey Grammer، (متولد ۲۱ فوریه ۱۹۵۵) یک بازیگر آمریکایی است. او به خاطر نقش روانپزشک دکتر فریژر کرین در سیت‌کام شبکهٔ ان.بی.سی به نام “چیئرز” (۱۹۸۴–۱۹۹۳) و اسپین‌آف آن به نام “فریژر” (۱۹۹۳–۲۰۰۴ و دوباره از ۲۰۲۳ تاکنون) شهرت یافت. با بیش از ۲۰ سال حضور در برنامه، این یکی از ماندگارترین نقش‌های بازیگری تک نفره در تاریخ تلویزیون است. وی تعداد زیادی از جوایز را دریافت کرده است از جمله شش جایزهٔ امی، سه جایزهٔ گلدن گلوب، یک جایزهٔ صنفی بازیگران صفحهٔ نمایش، و یک جایزهٔ تونی. وی در سال ۲۰۰۰ ستاره‌ای روی مسیر ستاره‌های هالیوود دریافت کرد.

 

گرامر، که به عنوان یک بازیگر در مدرسهٔ جولیارد و تئاتر اولد گلوب آموزش دیده بود، با بازی در نمایش حرفه‌ای اشتراک لنکس در تجدید اجرای برادوی مکبث در سال ۱۹۸۱، ورودی حرفه‌ای خود را داشت. در سال بعد، او در نقش کاسیو در کنار کریستوفر پلومر و جیمز ارل جونز در اتللو به ایفای نقش پرداخت. در سال ۱۹۸۳، او به همراه مندی پاتینکین در تولید اصلی موزیکال استیون ساندهایم “یکشنبه در پارک با جورج” در خارج از برادوی بازی کرد. او از آن زمان تا کنون در نقش‌های اصلی در تولیدهای “سوئنی تاد: آرایشگر شیطان خیابان فلیت” و “خانم زیبا” به ایفای نقش پرداخته است و  در سال 199 در انیمیشن داستان اسباب بازی Toy Story 2 به صدا پیشگی پرداخته است.

list