کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

کیم کانگ وو

 

کیم کانگ وو (متولد ۱۱ ژوئیه ۱۹۷۸) یک بازیگر کره‌ای است. او به خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های “طعم پول” و “گمشده” شناخته می‌شود.

 

کیم کانگ-وو در دانشگاه چونگ-آنگ رشته‌ی تئاتر و فیلم را انتخاب کرد. او ابتدا در سال ۱۹۹۸ به عنوان خواننده شروع به کار کرد. در سال ۲۰۰۱، او با بازی در فیلم تلویزیونی شبکه‌های SBS و MBC با عنوان “خانواده ووری” به عنوان نقش‌های کم‌اهمیت وارد صحنه بازیگری شد. در سال بعد، کیم بازیگری خود را در فیلم “نگهبان ساحل” آغاز کرد، در حالی که هنوز دانشجوی سال آخر بود و توضیح داد که نقش سرباز تنها نقشی بود که می‌توانست بدون هیچ تجربه‌ی قبلی‌ای بگیرد.

 

نقش‌های بعدی او در سریال‌های تلویزیونی “بی‌نفس” ، “تری لیفد کلوور” و “سریال دنیای شگفت انگیز” باعث شد تا کیم کانگ-وو شناخته شود به عنوان “آقای صحیح” زیرا بازی‌هایش به تصویر نقش‌های صادق و پرکششی از افراد شناخته می‌شد. نقش او به عنوان بازیگر اصلی اولین بار در فیلم “متهاجمان” به کارگردانی جیونگ جی-اون، فیلم دوم او بود که در سال ۲۰۰۵ اکران شد و او و هم‌بازی‌اش چون جونگ-میونگ برنده جایزه‌ی “بهترین بازیگر جدید” در مراسم جوایز منتقدان فیلم بوسان شدند.

list