کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

آدام آرکین

 

آدام آرکین Adam Arkin، (متولد ۱۹ اوت ۱۹۵۶) یک بازیگر و کارگردان آمریکایی است. او به خاطر نقش آرون شات در سریال شیکاگو هوپ شناخته می‌شود. او برای بسیاری از جوایز نامزد شده است، از جمله یک جایزه تونی (بهترین بازیگر، ۱۹۹۱، من از هملت متنفرم) و سه جایزه امی‌های زمان اصلی، چهار جایزه گیلد صفحه‌های نمایشی (انسامبل، شیکاگو هوپ) و یک جایزه گیلد کارگردانی (آسمان لوئیزیانای من). در سال ۲۰۰۲، آرکین برای کارگردانی برتر در یک بخش کودکانه برنامه آسمان لوئیزیانای من، یک امی‌های روزانه را برای بهترین کارگردانی برنده شد.

 

او همچنین یکی از سه بازیگری است که نقش دیل “وال” بیدربک را در مونک ایفا کرده‌است. از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹، او در سریال زندگی بازی کرد. از سال ۱۹۹۰، او نقش مهمی به عنوان بازیگر مهمان دائمی در سریال نوردرن اکسپوژر بازی می‌کند و نقش عصبانی و پارانوئید آدم را بازی می‌کند، که برای آن نامزد امی دریافت کرده‌است. در سال ۲۰۰۹، او نقش شرور اتان زوبل، رهبر باند جدایی‌طلب سفید، در فرزندان بی‌قانون و به عنوان مدیر ادوارد گیب در ۸ قانون ساده (۲۰۰۳–۲۰۰۵) ایفا کرد. پدرش آلن آرکین و برادرش متیو نیز بازیگر هستند و در این اواخر سریال شوگر Sugar 2024 را کارگردانی کرده است.

 

list