کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

جان لاستر

 

جان لاستر John Alan Lasseter، (متولد ۱۲ ژانویه ۱۹۵۷) کارگردان، تهیه‌کننده و انیماتور آمریکایی است. او از سال ۲۰۱۹ به عنوان رئیس انیمیشن در استودیوی انیمیشن اسکای‌دانس فعالیت می‌کند. قبلاً به عنوان مدیر اجرایی ارشد استودیوهای انیمیشن پیکسار، استودیوهای انیمیشن والت دیزنی و استودیوهای دیزنیتون، و همچنین مشاور اصلی خلاقیت برای ایمجینیرینگ والت دیزنی فعالیت داشته است.

 

لاسیتر آغاز کار خود را به عنوان یک انیماتور با شرکت والت دیزنی آغاز کرد. پس از اخراج شدن از دیزنی به دلیل ترویج انیمیشن کامپیوتری، به لوکاس‌فیلم پیوست، جایی که در زمینه استفاده نوآورانه از انیمیشن CGI کار می‌کرد. گروه گرافیکی بخش کامپیوتری لوکاس‌فیلم به استیو جابز فروخته شد و در سال ۱۹۸۶ به پیکسار تبدیل شد. لاسیتر نظارت بر تمام فیلم‌ها و پروژه‌های مرتبط پیکسار را بر عهده داشت. او به طور شخصی فیلم‌های توی استوری (۱۹۹۵)، زندگی یک حشره (۱۹۹۸)،  1999 داستان اسباب بازی Toy Story 2 ، ماشین‌ها (۲۰۰۶) و ماشین‌ها ۲ (۲۰۱۱) را کارگردانی کرد و تمام فیلم‌های دیگر پیکسار تا سال ۲۰۱۸ را تهیه‌کننده اجرایی کرد.

list