کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

جیمز استرانگ

 

جیمز استرانگ James Strong، یک کارگردان و نویسنده فیلم و تلویزیون بریتانیایی است که بهترین شناخته شده به خاطر کارهایش در سریال برادچرچ است که برای آن در جایزهٔ بهترین کارگردانی داستانی بفتا سال ۲۰۱۵ نامزد شد. وی در تلویزیون گرانادا تحصیل کرد و قسمت‌هایی از برنامه‌های هلبی سیتی و دکترز را کارگردانی کرده است، همچنین هفت قسمت از سریال دکتر هو و دو قسمت از سریال فرعی آن، تورچوود. کارش در قسمت “سفر کشتی نیمه شده” از سریال دکتر هو به او جایزهٔ بفتا سیمرو برای بهترین کارگردان در سال ۲۰۰۸ را آورد.

 

در سال ۲۰۰۷، او مستند زندگینامه‌ای با عنوان التون جان: من، خودم و من را کارگردانی کرد و در سال ۲۰۰۸، سه قسمت از برنامه‌های بونکیکرز را کارگردانی کرد. سپس در سال ۲۰۱۰ فیلم‌های هانتد و بهترین طعم ممکن: داستان کنی اورت و شاهد خاموش را کارگردانی کرد و در سال ۲۰۱۱ فیلم سینمایی یونایتد و داونتون آبی را کارگردانی کرد. او به عنوان کارگردان اصلی و تهیه‌کنندهٔ معاون برنامه برادچرچ بود که شش جایزهٔ بفتا را از جمله بهترین درام برنده شد و برای بهترین کارگردانی داستانی بفتا نامزد شد. از دیگر اثار او می توان به سریال آقای بیتس در مقابل اداره پست Mr Bates vs. The Post Office 2024 اشاره کرد.

 

list