کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

درک تسانگ

 

درک تسانگ Derek Tsang، (متولد ۸ نوامبر ۱۹۷۹) کارگردان و بازیگر فیلم اهل هنگ کنگ است.تسنگ شروع به فعالیت در صنعت فیلم هنگ کنگ با کار برای کارگردان پیتر چان هو-سان پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه تورنتو اسکاربرو در سال ۲۰۰۱ کرد. او با بازی در فیلم مردان ناگهان در سیاه (۲۰۰۳) و کارگردانی در فیلم گفتگوی عاشقانه (۲۰۱۰)، که نام کارگردانی را با جیمی وان چی-مان به اشتراک گذاشت، به فعالیت هنری خود ادامه داد. این دو نفر برای جایزه اسب طلایی بهترین کارگردان جدید در جوایز اسب طلایی ۴۷ نامزد شدند.

 

کارگردانی اولین تنهایی او، دوست جان‌ها (۲۰۱۶) به‌صورت بحث برانگیز مورد تحسین قرار گرفت و ۱۲ نامزدی در جشنواره فیلم هنگ کنگ در جوایز فیلم ۳۶ و ۷ نامزدی در جوایز اسب طلایی ۵۳ را به‌دست آورد. فیلم های بعدی او، روزهای بهتر (۲۰۱۹) و سریال مسئله سه جسمThree Body Problem، برای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی برگزیده شد و تبدیل به اولین نامزدی اسکار هنگ کنگ شد که توسط یک فیلمساز بومی هنگ کنگ ارائه شده بود.

list