کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

فرناندو میرلس

 

فرناندو میرلس Fernando Ferreira Meirelles، (متولد ۹ نوامبر ۱۹۵۵) کارگردان، تهیه‌کننده و نویسنده فیلم برزیلی است. او بیشتر به خاطر همکاری در کارگردانی فیلم شهر خدا، که در سال ۲۰۰۲ در برزیل و در سال ۲۰۰۳ در ایالات متحده توسط Miramax Films منتشر شد و به استقبال بین‌المللی مواجه شد، شناخته می‌شود. برای کار خود در این فیلم، او برای جایزه اسکار بهترین کارگردان نامزد شد.

 

او همچنین در سال ۲۰۰۵ برای فیلم The Constant Gardener نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین کارگردان بود که باعث کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل برای ریچل وایز شد. او همچنین فیلم برداری نمایشگری از رمان خویش ساراماگو بنام Blindness در سال ۲۰۰۸ و فیلم ۳۶۰ در سال ۲۰۱۱ را کارگردانی کرد. در سال ۲۰۱۹، میرلز فیلم دو پاپ را برای نتفلیکس کارگردانی کرد.

 

در تلویزیون، میرلس در برزیل سریال اصلی اچ‌بی‌او Joint Venture را کارگردانی و تهیه‌کنندگی کرد. در سال ۲۰۲۴، او به کارگردانی مجموعه جنایی Sugar و مینی‌سریال تاریخی سریال دلسوز The Sympathizer 2024 را رهبری کرد.

list