کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

باکس آفیس | عبور باربی از یک میلیارد دلار!
زمان مطالعه : 3 دقیقه
Spread the loveباکس آفیس | ورود فیلم باربی به باشگاه میلیون دلاری‌ها!

فیلم باربی در سومین هفته اکرانش روی پرده سینماها توانست همچنان صدرنشین جدول باکس آفیس باقی بماند و به فروش جهانی یک میلیارد دلاری برسد.

فیلم باربی (Barbie) که در طی دو هفته گذشته گیشه را در اختیار خودش داشته، این هفته نیز توانست با کسب فروش ۵۳ میلیون دلار در گیشه‌های داخل آمریکا در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد تا پس از گذشت سه هفته حضور روی پرده سینماها فروش کلی داخلی آن از رقم ۴۵۹ میلیون دلار عبور کند.

فیلم «باربی» در سومین هفته اکرانش در سینماهای خارج از آمریکا نیز توانست فروش ۷۴ میلیون دلاری را از آن خودش کند و فروش کلی‌اش در گیشه‌های بین‌المللی را به رقم ۵۷۲ میلیون دلار برساند. با احتساب فروش داخلی و خارجی، این اثر در طی این سه هفته به فروش جهانی یک میلیارد و ۳۱ میلیون دلار دست پیدا کرده است.

فیلم Meg 2: The Trench
فیلم Meg 2 The Trench

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته نیز فیلم مگ ۲: گودال (The Meg 2: The Trench) قرار دارد. این فیلم که اولین هفته حضورش روی پرده سینماها را تجربه می‌کند، در داخل آمریکا به فروش ۳۰ میلیون دلار دست پیدا کرد تا شروعی نسبتا خوب را رقم بزند.

فیلم «مگ ۲: گودال» که اثری مشترک از کمپانی لجندری و برادران وارنر به شمار می‌رود، در فروش خود در گیشه‌های بین‌المللی توانست به مبلغ ۱۱۲ میلیون دلار دست پیدا کند تا با احتساب فروش داخلی،‌ فروش جهانی خودش در اولین هفته اکران را به رقم ۱۴۲ میلیون دلار برساند.

Oppenheimer | دنیای فیلم و سریال همآهنگ
فیلم Oppenheimer

جدیدترین ساخته کریستوفر نولان یعنی فیلم اوپنهایمر (Oppenheimer) پس از اینکه برای دو هفته متوالی در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار داشت، این هفته با کسب فروش ۲۸٫۷ میلیون دلار در داخل آمریکا در جایگاه سوم قرار گرفته است. با فروش این هفته،‌ فروش کلی فیلم «اوپنهایمر» در داخل آمریکا به مرز ۲۲۸٫۵ میلیون دلار رسیده است.

فیلم «اوپنهایمر» این هفته در سینماهای بین‌المللی به فروش ۵۲٫۸ میلیون دلار دست پیدا کرد تا پس از سه هفته حضور روی پرده سینماها فروش بین‌المللی‌اش را به رقم ۳۲۴٫۴ میلیون دلار افزایش بدهد. با احتساب فروش داخلی و خارجی می‌توان گفت که این فیلم پر ستاره پس از سه هفته اکران به فروش جهانی ۵۵۳ میلیون دلار دست پیدا کرده است.

انیمیشن Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem
انیمیشن Teenage Mutant Ninja Turtles Mutant Mayhem

جایگاه چهارم جدول باکس آفیس این هفته را انیمیشن سینمایی لاکپشت‌های نینجای جهش‌یافته نوجوان: آشوب جهش‌یافته (Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem) به خودش اختصاص داده است. این انیمیشن در اولین هفته اکرانش به فروش ۲۸ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست پیدا کرد. دو روز اکران زودتر این اثر نیز سبب شده تا فروش کلی داخلی آن تا به امروز ۴۳ میلیون دلار باشد. این در حالی است که این انیمیشن در گیشه‌های بین‌المللی در هفته اول اکرانش تنها ۸.۵ میلیون دلار فروش داشته که فروش جهانی آن را به ۵۱٫۵ میلیون دلار می‌رساند. در ادامه جدول کامل باکس آفیس قرار دارد.

جدول باکس آفیس هفته

نام فیلمفروش آخرهفته (میلیون دلار)
۱Barbie۵۳
۲The Meg 2: The Trench۳۰
۳Oppenheimer۲۸٫۷
۴Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem۲۸
۵Haunted Mansion۹
۶Sound of Freedom۷
۷Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One۶٫۴
۸Talk to Me۶٫۲
۹Rocky Aur Rani Kii Prm Kahaani۱٫۶
۱۰Indiana Jones and the Dial of Destiny۱٫۵
فروش فیلم‌ها مربوط به داخل آمریکا است.

منبع: گیمفا

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و نام خانوادگی:
ایمیل:

دیدگاه ها