کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

تمسخر کارگردان بزرگ هالیوود توسط جو روسو
Spread the loveتمسخر کارگردان بزرگ هالیوود توسط جو روسو

جو روسو، کارگردان فیلم‌های انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت و انتقام‌جویان: آخر بازی، ویدیویی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد که در آن سگش را «باکس آفیس» صدا می‌زند. این ویدیو واکنش‌های متفاوتی داشت و برخی آن را تمسخر مارتین اسکورسیزی، کارگردان بزرگ هالیوود، به سبب اظهاراتش نسبت به دنیای سینمایی مارول می‌دانند. اسکورسیزی در مصاحبه‌ای با مجله فرانسوی فیلم‌های دنیای سینمایی مارول را پارک‌های تفریحی خواند و گفت که آنها سینما نیستند. او همچنین گفت که این فیلم‌ها نمی‌توانند به شما چیزی بدهند.

این اظهارات اسکورسیزی با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد. برخی از منتقدان با او موافق بودند و گفتند که فیلم‌های دنیای سینمایی مارول فاقد ارزش هنری هستند. برخی دیگر اما با او مخالف بودند و گفتند که این فیلم‌ها می‌توانند سرگرم‌کننده و پرمخاطب باشند. در ویدیو منتشر شده توسط روسو، او سگش را در حال بازی با یک توپ نشان می‌دهد. روسو سپس به سگش می‌گوید: «باکس آفیس، برو!» سگ روسو سپس توپ را به سمت او پرتاب می‌کند.
برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی این ویدیو را تمسخر اسکورسیزی می‌دانند. آنها می‌گویند که روسو با این ویدیو به اسکورسیزی می‌گوید که فیلم‌های دنیای سینمایی مارول، هرچند که فاقد ارزش هنری باشند، اما از نظر تجاری موفق هستند. اما برخی دیگر نیز این ویدیو را تفسیر دیگری می‌دهند. آنها می‌گویند که روسو با این ویدیو به اسکورسیزی احترام می‌گذارد. آنها می‌گویند که روسو با این ویدیو به اسکورسیزی می‌گوید که فیلم‌های او، هرچند که ممکن است با فیلم‌های دنیای سینمایی مارول متفاوت باشند، اما هر دو ارزشمند هستند.

مارتین اسکورسیزی یک کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده، بازیگر و تاریخ‌نگار فیلم و سینمای ایتالیایی-آمریکایی است. او یکی از بزرگترین و تأثیرگذارترین کارگردانان سینمای جهان محسوب می‌شود. اسکورسیزی در دهه ۱۹۷۰ با کارگردانی فیلم‌هایی مانند «راننده تاکسی» (۱۹۷۶)، «خیابان‌های پایین شهر» (۱۹۷۳) و «گاو خشمگین» (۱۹۸۰) به شهرت رسید. این فیلم‌ها به بررسی موضوعاتی مانند خشونت، فقر و جنایت در جامعه آمریکا می‌پرداختند و به دلیل سبک کارگردانی و فیلمبرداری نوآورانه خود مورد تحسین منتقدان قرار گرفتند.

 او برندهٔ پنج جایزه اسکار، یک جایزه نخل طلا، یک جایزه بهترین کارگردان جشنواره کن، یک شیر نقره‌ای، یک جایزه گرمی، سه جایزه امی ساعات پربیننده، سه جایزه گلدن گلوب، سه جایزه بفتا و دو جایزه انجمن کارگردانان آمریکا شده‌است. او از تکنیک‌های مختلفی مانند تدوین سریع، نماهای طولانی و فیلمبرداری با دوربین دستی استفاده می‌کند. این تکنیک‌ها به فیلم‌های او حسی پرتنش و هیجان‌انگیز می‌بخشد.

دیدگاه خود را بیان کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و نام خانوادگی:
ایمیل:

دیدگاه ها