کاربر گرامی شما می توانید با اینترنت ایرانسل ، همراه اول و رایتل بدون نیاز به خرید اشتراک به محتوای سرویس هماهنگ دسترسی داشته باشید.

آرون پیر

 

آرون پیر Aaron Pierre (متولد 7 ژوئن 1994) یک بازیگر انگلیسی است. او اهل جنوب لندن می باشد و در دوران کودکی علاقه‌ مند به ورزش‌ های دویدن و اتلتیک بوده و به عنوان یک نوجوان به بازیگری علاقه مند شده است. او پس از انتقال به منطقه جدید به گروه تئاتر جوانان کرویدون (CRYPT) پیوست. سپس دوره هنر های نمایشی خود را در کالج لویشام گذراند و به تورنتو و دانشگاه موسیک و دراماتیک لندن پیوست. در نهایت  در سال ۲۰۱۶ فارغ‌ التحصیل شد.

 

پیر در دو قسمت از سریالی به نام The A Word حضور داشت و نقش یک سرباز رومی به نام آنتونیوس را در فصل ۱ از سریال Sky Atlantic به نام Britannia بازی کرد. کارگردان آمریکایی بری جنکینز پیر را در نمایش اتلو مشاهده کرد و پس از آن به او پیامی فرستاد و او را به آزمون برای سریال جدیدش دعوت کرد.

پس از آزمون، پیر نقش سزار را در سریال The Underground Railroad به دست آورد. او در سال ۲۰۲۳ جایزه اسکرین کانادا برای بهترین بازیگر نقش مکمل در یک فیلم را برای نقش فرانسیس در فیلم Brother برنده شد. فیلم سینمایی دشمن Foe 2023 از آخرین فیلم هایی می باشد که پیر در آن به نقش آفرینی پرداخته است.

list